Gotowi do startu? SAMOGŁOSKI Zeszyt ćwiczeń 2 Pakiet startowy do nauki czytania i pisania

Gotowi do startu? SAMOGŁOSKI Zeszyt ćwiczeń 2 Pakiet startowy do nauki czytania i pisania
Marka: ARSON
Kod Produktu: 0796
Dostępność: W Magazynie
Cena: 7,90zł

Ilość:     - LUB -   Dodaj do Listy Życzeń
Dodaj do Porównania

Gotowi do startu? Pakiet startowy do nauki czytania i pisania

SAMOGŁOSKI - Zeszyt ćwiczeń 2

Autorki: Agnieszka Bala, Zofia Chrobak

Seria książeczek Gotowi do startu? SAMOGŁOSKI i SYLABY przygotowuje do czytania różnych zapisów czcionek. Gdy dziecko samodzielnie odkryje i nabędzie wiedzę o świecie pisma, w naturalny sposób będzie w stanie przejść z systemu dużej litery na małą. Zabawy i ćwiczenia zawarte w książeczkach pomogą samodzielnie zdobytą umiejętność utrwalić i doskonalić a dzieciom, które wykazują trudności w tym zakresie, pomóc odkrywać reguły rozwijające te umiejętności.

Książeczki SAMOGŁOSKI i SYLABY zawierają materiał zgodny z etapami rozwoju mowy dziecka. Ćwiczenia utrwalają umiejętność czytania samogłosek, sylab otwartych, sekwencji. Opierają się na zadaniach identyfikowania materiału literowego. Zadaniem dziecka jest dobrać identyczne zapisy samogłosek, sylab, sekwencji, poprzez łączenie lub zamalowywanie wyznaczonego pola. Książeczki zawierają próby pisania samogłosek, sylab w taki sposób, by dziecko według „prawa pierwszego połączenia” mogło rozpocząć naukę pisania, planując prawidłowy ruch ręki do kształtowania poprawnego wzorca motorycznego litery.

Seria książek Gotowi do startu? powstała z myślą o przedszkolakach, a przede wszystkim o uczniach zerówek, rozpoczynających naukę czytania. Zestaw książek został opracowany tak, by mogli z niego korzystać nauczyciele oraz specjaliści w swojej pracy terapeutycznej. Książeczki mogą być wykorzystane przez rodziców w czasie nauki i zabawy w domu.

Seria Gotowi do startu? jest doskonałą pomocą w pracy z dziećmi z zaburzeniami komunikacji, dziećmi zagrożonymi dysleksją i dyslektycznymi. Ćwiczenia mogą posłużyć, jako doskonały materiał dydaktyczny w klasach I – III szkoły podstawowej.

Format: A5 albumowy

Ilość stron: 52

Okładka miękka

ISBN 978-83-61022-49-7

Napisz opinie

Imię:


Opinia: Informacja: HTML nie tłumaczony!

Ocena: Złe           Dobre

Wpisz kod w polu poniżej: