3-ELEMENTOWE HISTORYJKI OBRAZKOWE

3-ELEMENTOWE HISTORYJKI OBRAZKOWE
Marka: HARMONIA
Kod Produktu: 0782
Dostępność: W Magazynie
Cena: 29,99zł

Ilość:     - LUB -   Dodaj do Listy Życzeń
Dodaj do Porównania

3-ELEMENTOWE HISTORYJKI OBRAZKOWE to pomoc edukacyjna dla najmłodszych dzieci. Każda historyjka składa się z 3 obrazków. Zadaniem dziecka jest ułożenie obrazków w odpowiedniej kolejności i włożenie ich do plastikowych kieszonek.

Układanie obrazków to dobra zabawa, która rozbudza ciekawość dziecka. chęć poznania dalszej części historyjki będzie motywacją do wykonania zadania. Kolejną zachętą będzie z pewnością efekt końcowy, czyli duża ilustracja, która powstanie po odwróceniu poprawnie ułożonych obrazków.

Podstawowym zadaniem historyjek jest uczenie myślenia przyczynowo-skutkowego. Aby obrazki zostały ułożone w poprawnej kolejności dziecko musi uruchomić procesy myślowe: porównywanie, analizowanie, wnioskowanie. Historyjki znakomicie ćwiczą spostrzegawczość, gdyż dziecko musi dostrzec szczegóły występujące na poszczególnych obrazkach, porównać je, określić, czy są takie same, różne, czy podobne. Dziecko, czy to odpowiada na pytania dorosłych, czy opowiada samodzielnie o tym, co przedstawia dany obrazek lub o czym jest dana historyjka, rozwija mowę i wzbogaca słownictwo. Wyobrażając sobie przedstawioną sytuację lub wymyślając własną wersję wydarzeń opartą na jednym obrazku, rozwija wyobraźnię.

Część historyjek dodatkowo ułatwi dziecku poznanie niektórych procesów mających miejsce w przyrodzie (np. gąsienica zmienia się w motyla), nauczy zachowania w wyjątkowych sytuacjach (np. dbania o środowisko czy bezpieczeństwo na drogach), pomoże poznać niektóre zawody (np. strażaka) i pokaże efekty ludzkiej pracy (np. miód czy mleko)

Zawartość zestawu: 21 dwustronnych kart A4 (z jednej strony historyjka, z drugiej strony duży obrazek), zeszyt A5/8stron, plastikowe kieszonki

Wymiary w cm: 21,6x30,6x1,1

Napisz opinie

Imię:


Opinia: Informacja: HTML nie tłumaczony!

Ocena: Złe           Dobre

Wpisz kod w polu poniżej: